12 Nis 2016

Astropay Online Ödeme Yapmak

0 Yorum

Astropay online ödeme yapmak; Astropay, internet mağazaları üzerinden yani online olarak satış gerçekleştiren marketler üzerinden yapılan alış verişlerde, kullanılan bir ön ödemeli sistemdir. Astropay kart, ön ödeme ile oluşturulan bir sistemi ifade etmektedir. Astropay online ödeme yapmak için önceden bir kart satın alınması gerekmektedir. Kart satın alma işlemleri, yetkili temsilciler aracılığı ile internet üzerinden yapılmaktadır. Kart satışları, 10 dolar ile 500 dolar aralığında değişik fiyatlar üzerinden gerçekleşmektedir. Belirtilen bedeller, kartın satış bedelleri değil, yapılacak ön ödeme miktarını ifade etmektedir. Hem kart için, hem de ön ödeme için ayrı ayrı para yatırılması gerekmemektedir. Bu husus, çoğu kullanıcı tarafından yanlış bilinmektedir. Yetkili temsilcilere ödenen 100 dolarlık bedel ile astropay kart sahipleri, 100 dolarlık harcama yapabilmektedir. Astropayın geçerli olduğu online alış veriş merkezleri, diğer bir ifade ile internet üzerinden malzeme satan ya da hizmet sunan sitelerin sayısı, on binli rakamları geçmektedir.

Astropay Online ödeme Yapmak İçin Ne Yapmalıyım?

Astropay kartınız ile online ödeme yapmak için, öncelik ile yetkili temsilciler üzerinden ihtiyaçlarınız ya da bütçeniz doğrultusunda bir astropay kart al işlemi yapmalısınız. Güvenilir bir yetkili bayi ile çalışmanız, sizin yararınıza olacaktır. Satın alma işlemlerinde, Türk lirası ile ödeme yapma şansınız bulunmaktadır. Kart bedeliniz yani almak istediğiniz astropay kart limiti, 20 dolar ise, ödemeniz gereken tutar yaklaşık olarak 60 Türk lirası civarıdır. Fiyatları belirlenmesinde, kart alma işlemi için başvurulan tarihte, geçerli olan döviz kurları rol oynamaktadır.

Astropay Online Ödeme Yapmak Kolaydır

Online olarak kartınızı satın aldıktan sonra, temsilciler tarafından sizlere astropay kartın son kullanım tarihi, astropay kartın güvenlik numarası ve astropay kartın pin kodu gönderilecektir. Gönderilen bu 3 bilgiyi bilgisayar ya da telefonlar hariç, her hangi bir yere not etmeniz gerekmektedir.
Eğer bilgiler size internete bağlı olan her hangi bir cihaz üzerinden iletilmiş ise, bu bilgilerin yer aldığı kısa mesajı ya da elektronik postayı bir yere not aldıktan sonra silmelisiniz. Zararlı yazılımlar sayesinde, astropay kart bilgilerinizin ele geçirilmesi mümkün olabilmektedir.
Kartınızı satın aldıktan yani gerekli olan numaralar size ulaştırıldıktan sonra, dilediğiniz online mağazadan astropay ödeme yöntemini destekliyor ise, alış veriş yapmaya başlayabilirsiniz. Kartınızın kullanım süresi 1 yıldır.

1 yıllık süre içerisinde kartınızda bulunan limiti harcamanız gerekmektedir. Eğer, 1 yıl içerisinde kartınızın limitini harcamaz iseniz, son kullanım tarihinden sonra, kartınızın iptal olacağını bilmeniz gerekmektedir.

Astropayın sağladığı diğer bir avantaj ise, kartınızın tek kullanımlık ön ödemeli elektronik kart olmamasıdır. Limitinizi ister iseniz bir defada harcayarak bitirirsiniz, ister iseniz limitiniz dahilinde istediğiniz kadar parçalı alış veriş yapabilirsiniz. Alış verişlerinizi parçalı yapmayı tercih eder iseniz, tek bir online mağaza ile çalışmak gibi bir zorunluluğunuz olmadığını da bilmelisiniz.

Astropay Online Ödeme Yapmak Nasıl olur?

Astropay kart kullanımı diğer bir ifade ile astropay online ödeme yapmak işlemi, klasik banka ya da kredi kartlarının kullanım şekline benzemektedir. Sistemi destekleyen mağazadan alış veriş yaptıktan ve ödeme aşamasına geldikten sonra, ödeme bölümünde karşınıza astropay yazısının da olduğu bir bölüm gelecektir. Bu bölüm içerisinden, astropayı seçer iseniz, doldurmanız gereken alanlar içerisinde kart numarasının, güvenlik kodunun ve son kullanım tarihini olduğunu da göreceksiniz. Yetkili temsilci tarafından size verilen bu 3 bilgiyi de ilgili hanelere girer ve ödeme işlemini onaylar iseniz, online ödemeyi tamamlamış olursunuz. Kartın kullanımı bahsedildiği üzere son derece kolay, hızlı ve güvenilirdir.

 

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir