03 Şub 2016

Cashixir Kart

0 Yorum

Cashixir Kart Nedir?

Cashixir kart, ön ödemeli bir elektronik karttır. Kartın çalışma prensibi önceden belirlenen limitin harcanması sistemine dayanmaktadır. Kart satın alınır iken belirlenen limitler dahilinde ödeme yapılmakta ve tüm harcamalar bu limitler dahilinde gerçekleşmektedir. Avrupa üzerinde üretilerek dünya geneline ve Türkiye’ye de yayılan cashixir kart sayesinde, para taşıma derdi ya da kredi kartı kullanma gibi uygulamalar veya zorunluluklar ortadan kalkmaktadır. Dünya üzerinde birçok online alış veriş mağazasında kullanım alanına sahip olan bu kartlar, sanal alış verişlerde güvenliği ön plana çıkarmaktadır. Sıkça sorulan cashixir kart nedir? Sorusunun karşılığı, ön ödemeli elektronik kart olarak verilmekte olup, güvenli alış veriş imkanını sunan ödeme aracıdır şeklinde tanımlamalarda yapılmaktadır.

Cashixir Kart Satın Al

Cashixir kart satın al işlemleri, hizmeti sunan yetkili ve resmi internet siteleri üzerinden gerçekleşmektedir. Bayi olarak tanımlanan bu hizmet sunucular üzerinden yapılacak işlemlerde güvenlik açısından her hangi bir zafiyet yaşanmamakta ve kişisel bilgi paylaşımına engel olunmaktadır. Sadece kartın alınması aşamasında, kart talep eden kişi ile bayi arasında kişisel bilgi paylaşımı yapılmakta, paylaşılan bu bilgiler kesinlik ile üçüncü kişilere aktarılmamaktadır. Bu uygulamanın önemi yapılan sanal alış verişlere daha net anlaşılmaktadır.
Her hangi bir online alış veriş mağazasından alış veriş yapmak isteyen, ancak internet üzerinden yapılan alış verişlerde kredi kartını ya da ismini kullanmak istemeyen üyeler, cashixir kart uygulamasını tercih etmektedir. Alış veriş esnasında sadece, bayi tarafından verilen pin kodu kullanılmaktadır. Başka hiçbir bilgi online alış veriş mağazasına gönderilmemekte ve kişisel bilgilerin gizliliği, uygulama sayesinde ön plana çıkarılmaktadır. Yeni nesil kart olarak da bilinen cashixir, diğer elektronik kart sistemlerine göre, sektöre yeni girmeye başlayan bir ödeme gerecidir.

Cashixir Kart Avantajları

Kartın kullanımı, karta sahip olan bireylere birçok avantaj sunmaktadır. Sunulan en büyük avantaj, kartın sadece 16 haneli pin kodu sayesinde kullanılıyor olmasıdır. Bu pin koduna, ne kart sahibinin adı soyadı, ne de kart sahibinin kredi kartı ya da kişisel bilgileri yüklenmemektedir. Alış veriş ya da para transferi esnasında sadece pin kodu olarak bilinen rakamsal değerler devreye girmekte ve işlemler tamamlanmaktadır. Bu sayede, şahsi banka hesapları bilgileri, isim soy isim gibi bilgiler, hiç kimse ile paylaşılmamakta ve olası dolandırıcılık işlemlerinin önüne geçilmektedir. Diğer belirgin özelliği ise, hem alış veriş işlemlerinin hem de para transfer işlemlerinin anında gerçekleşiyor olmasıdır. Eft ya da havale olarak bilinen para transfer işlemlerinde gündeme gelen bekleme süreleri, cashixir kart sisteminde bulunmamaktadır.

Pin kodunun girilmesi ve işlemin onaylanması, anında alış veriş bedelinin ödendiği ya da para transferinin gerçekleştiği anlamına gelmektedir. Günümüzde dünya üzerinde birçok online mağazada ve oyun sitesinde kullanılmakta olan cashixir kart, her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmakta ve her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilerek, hızını ve güvenilirliğini kanıtlamaktadır.

http://www.cashixirsatinal.net

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir